Jeżeli nie znalazłeś kierunku, który Cię interesuje, skontaktuj się z nami. Współpracujemy ze szkołami i instytucjami szkoleniowymi z innych regionów Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Cypru, Rumunii, Bułgarii, Litwy czy Stanów Zjednoczonych.

Smakowita Sycylia - Palermo

 

Nasi Partnerzy oferują staże i praktyki dla nauczycieli i uczniów w szkołach i placówkach oświatowych w Palermo i okolicy. Posiadają doświadczenie nie tylko w realizacji projektów mobilności edukacyjnych ale również z zakresu projektów wypracowujących nowoczesne rozwiązania w edukacji szkolnej i zawodowej - narzędzia cyfrowe, podręczniki czy metodologie nauczania.

Winna Portugalia - Braga, Porto

 

Najbardziej doświadczony z naszych Partnerów, organizuje wyjazdy edukacyjne oraz staże i praktyki dla szkół i instytucji z całej Europy od 15 lat. Polscy uczniowie uczestniczyli już w zajęciach w zespole szkół w Barcelos, Bradze i Porto. Wśród nauczycieli największym powodzeniem cieszą się szkolenia „Bycie mentorem na ścieżce rozwoju ucznia”, „Cyfrowa klasa” i „Wdrażanie CLIL - Content and Language Integrated Learning”.

Słoneczna Andaluzja

 

Współpracujemy z zespołem szkół w Granadzie, uczących dzieci i młodzież w wieku 3-18 lat w ramach kształcenia przedszkolnego, podstawowego, szkoły średniej, szkół specjalnych i zawodowych. Szkoła zrealizowała projekty w ramach programu Erasmus+ wraz ze szkołą we Włoszech, Bułgarii, Rumunii i Turcji. Oferujemy również kursy: „Nauczyciel jako trener, mentor, coach”, „Niekonwencjonalne metody nauczania”, „Kluczowe umiejętności współczesnego nauczyciela”, „Kreatywność w systemie edukacji. Jak dostosować się do zmieniających się sytuacji?”

Antyczna Grecja - Saloniki i okolice

 

Partnerem w Grecji jest akredytowany dostawca szkoleń zawodowych. Specjalizuje się w stosowaniu technik twórczych i poznawczych – teatralnych i sportowych (pod egidą Greckiego Ministerstwa Edukacji oraz Panhellenic Network for Theatre in Education). Spośród wielu kursów najczęściej wybierane to: „Metody eksponujące w nauczaniu”, „Technologie audiowizualne i multimodalne w edukacji”, „Kontekst wykorzystania IT”, „Kształcenie na odległość” czy „Kreatywne podejście do nauczania języków obcych w greckich szkołach”.

Rekomendowane kierunki

Kreatywni,

byś stał się innowacyjny

 

Litwa - sentymentalna podróż przez historię

 

Polskę i Litwę łączy historia sięgająca 1385 roku, przez wiele lat pogłębiana uniami obu krajów i funkcjonujących wspólnie jako Rzeczpospotlita Obojga Narodów, których integrację przerwały zabory. Nasz Partner - Stowarzyszenie Aktyvistai z siedzibą w Kownie to podmiot specjalizujący się w projektach sportowych, edukacyjnych i mobilnościowych skierowanych głównie do młodzieży i nauczycieli. Oferuje on szeroką game kursów pogłębiającyh relacje na linii trener-uczeń, z wykorzystaniem nowoczesnej wiedzy w zakresie prowadzenia zajęć czy wykorzystania interaktywnych metodyk i narzędzi.

Słowacja – Bardejov, na łuku Karpat

 

Na bliskiej Słowacji zapraszamy do odwiedzenia Bardejova, położonego na południowej stronie głównego łuku Karpat, do miasta perełki, którego historyczne centrum zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Współpracujemy tu z Zespołem Szkół im. Juraja Henischa. Składa się on z gimnazjum, średniej szkoły ogólnokształcącej, w której uczniowie odbywają czteroletni program zakończony egzaminem maturalnym oraz szkół zawodowo-politechnicznych. Szkoła zawodowa kształci studentów w zakresie inżynierii, budownictwa i elektrotechniki. Studenci odbywają praktyki w ponad 40 współpracujących firmach.

Północna Italia - majestatyczna Lombardia

 

Zapraszamy Was również do północnej Italii. Mobilności odbywają się w Mantui, mieście znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to poszczycić może się niebywałą historią. W mieście tym nie tylko odbywały się różne bitwy, powstawały Legiony Polskie posiłkujące Lombardię, ale również zostały znalezione tam szkielety pochodzące aż z neolitu. Wybierzmy się zatem na wycieczkę po Mantui, mieście które jest otoczone przez trzy piękne jeziora. Mobilności obejmują tu zarówno działania edukacyjne dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i średnich, udział w kursach doszkalających oraz staże u pracodawców z różnych branż.

Bułgaria - milenia historii i kultury 

 

Bułgaria to wciąż nieodkryty, a przez to niedoceniany kierunek. Tutaj na każdym kroku współczesna, bałkańska dusza miesza się z burzliwą historią. Sięga ona roku 500 p.n.e. a dalej będąc świadkiem czterystu lat panowania Imperium Osmańskiego, doczekała się wyzwolenia przez cara u schyłku XIX wieku. Nasz partner oferuje wysokiej jakości programy stażowe m.in. w dziedzinie budownictwa, inżynierii, informatyki, mechaniki, branży tekstylnej, turystyki, zarządzania czy edukacji, a także bogaty pakiet szkoleń, w tym m.in. ICT w klasie, Rozwijanie inteligencji emocjonalnej, Zapobieganie przemocy, Efektywna komunikacja, Innowacyjne metodologie nauczania, czy Intensywne kursy językowe.

 

   InCREA

    FUNDACJA

+48 733 383 933

 

biuro@fundincrea.pl

NIP 7123428851

REGON: 52082908400000

KRS 0000943930

ul. Poligonowa 10/30 

20-817 Lublin